Tablice interaktywne w szkołachTablica interaktywna to nowoczesne rozwiązanie ułatwiające prace uczniom i nauczycielom. W Polsce ciągle jeszcze tablica interaktywna ze względu na swoją dość wysoką cenę nie jest dostępna dla większości szkół. Wiejskie szkoły, którym brakuje środków finansowych na podstawowe potrzeby jeszcze długo nie będą mogły sobie na nią pozwolić. Natomiast szkoły niepubliczne, które utrzymują się ze środków prywatnych są bardzo zainteresowane tą nowinką techniczną. Wiele z nich już dziś testuje tablice tego typu. Tablica interaktywna z pewnością urozmaica każdą lekcję.


Tablice interaktywne w szkołach

Foto: www.tylkonajlepsze.pl


Można wyświetlić na niej obraz bezpośrednio przekazywany z komputera. Mogą to być na przykład ilustracje i przykłady do omawianego właśnie tematu. Dzięki temu lekcje mają szansę przestać być nudnymi, suchymi wykładami, a zamiast tego stać się ciekawymi przygodami. Tablica interaktywna może sprawić, że nawet największy sceptyk zainteresuje się tematem lekcji. Tablica interaktywna ma też zalety praktyczne, nie wymaga używania kredy ani flamastrów. Brak kredy eliminuje problemy z pyleniem, które często jest przyczyną alergii u uczniów i nauczycieli. Tablica interaktywna ma też zbawienny wpływ na zdrowie nauczycieli, którzy mogą oszczędzać głos wyświetlając na niej gotowe notatki.
Brak komentarzy.

Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ważne informacje z dziedziny nauki i edukacji. Zapoznaj się z ofertami uczelni, szkół językowych oraz ośrodków szkoleniowych. Poszerzaj swoją wiedzę i zdobywaj umiejętności razem z nami.

Ostatnie komentarze

  • Nie znaleziono komentarzy.

Wrzesień 2014

P W Ś C P S N
« sierpień   pażdziernik »
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31